Zaufana opieka nad osobami starszymi

Zarejestruj się
w OpiekaSeniora.pl, aby:

 • Dodawać oferty pracy
 • Przeglądać profile opiekunów
 • Kontaktować się z opiekunami
Znajdź opiekę
Opieka nad osobami starszymi Ewa S.: Witam Jestem emerytka Osoba . Mysłowice

Podobni opiekunowie

 • Katarzyna B.

  Imielin

  Mieszkam w Imielinie od prawie 3 lat. Mam syna 4 latka, który chodzi do...

 • Beata O.

  Rogoźnik

  Witam serdecznie.Mam na imię Beata.Jestem dyplomowaną opiekunką medyczną.W...

 • Ela Z.

  Katowice Koszutka

  Cierpliwa, pogodna, uśmiechnięta. Z dużym szacunkiem i cierpliwością do...

 • Bernadetta T.

  Katowice Kostuchna

  Poszukuję pracy jako opiekunka osób starszych. Jestem miłą ,serdecznA ,...

 • Ewa S.

  Tychy

  Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami...

 • Beata M.

  Katowice Śródmieście

  Mam 15 lat doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Pracowałam z ludźmi...

 • Ewa G.

  Chorzów

  Witam serdecznie. Jestem bardzo empatyczną i ciepłą osobą. Uwielbiam pomagać....

 • Renata M.

  Sosnowiec

  Nazywam sie Renata Miszczyńska mieszkam w sosnowcu .Moim atutem jest...

 • Urszula N.

  Sosnowiec

  Witam serdecznie Mam na imię Ula (50 lat),jestem osobą...

 • Grażyna W.

  Świętochłowice

  Jestem odpowiedzialną oraz w pełni dyspozycyjną. Ponad rok pracowałam jako...

 • Iwona P.

  Będzin

  Witam.Mam na imię Iwona jestem z Będzina.Mam 55 lat .Z zawodu jestem...

 • Lucyna O.

  Tychy Paprocany

  Mam 48lat.Posiadam kilkuletnie doświadczenie w opiece osób starszych z...

 • Beata Z.

  Jaworzno Centrum

  Ludzie w pewnym wieku potrzebują dużo miłosci,cierpliwości i musza czuć ze sa...

więcej ↓ mniej ↑

Ewa S.

Mysłowice | 27 lat
Ponad 10 lat doświadczenia (niezawodowe)
od 10 zł za godzinę

W OpiekaSeniora.pl od 24 lipca 2018 Aktywność: w ciągu ostatniego miesiąca

Kobieta, 27 lat

Pełny etat, Część etatu, Dorywczo
Podawanie leków, Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy dla seniorów, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę
Ponad 10 lat doświadczenia

Wynagrodzenie: od 10 zł za godzinę

W OpiekaSeniora.pl od 24 lipiec 2018
Aktywność: w ciągu ostatniego miesiąca

Pełny etat, Część etatu, Dorywczo
Podawanie leków, Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy dla seniorów, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę

41-400 Mysłowice
Szukam pracy

Zakupy dla seniorów

 • Potwierdzony telefon
  Potwierdzony telefon
 • Potwierdzony adres kontaktowy email
  Potwierdzony adres e-mail

Krótko o sobie

Witam! Jestem emerytka. Osoba dyspozycyjna w każdym czasie. Mieszkam sama. Przez 35 lat, byłam wolontariuszka w szpitalu i kilka miesięcy w hospicjum. Znam mentalność ludzi chorych, wiem jak zaradzić ich potrzebom. Byłam ceniona za wrażliwość, uśmiech i dobre serce. Te cechy pielęgnuje do dzisiaj. To prostu cechy mojej osobowości. Co do umiejętności, umiem wszystko to co potrzebne do opieki nad chorym i niepełnosprawnym.. Liczę na Państwa zaufanie i serdecznie pozdrawiam. ❤️

Szczegóły

 • Doświadczenie zawodowe: Ponad 10 lat doświadczenia
 • Zwierzęta: nie
 • Praca z mieszkaniem (au pair): Do negocjacji
 • bez prawa jazdy
 • Mieszka: Mysłowice

Prace których się podejmę:

Z podopiecznymi wchodzą w grę:

Inne

Wykształcenie:

 • Średnie
 • Ostatnia szkoła: 1979

Pytania i odpowiedzi

Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

Rozmowy z chorymi w szpitalu. Robienie drobnych zakupów. Porady z dziedziny na której się znam, w której jestem oczytana lub znam z praktyki. Uczenie się słuchać ludzi, a nie tylko mówić. Współczuć, szczególnie tym, którzy są najbardziej doświadczeni przez chorobę. Dodawanie otuchy i nadziei na wyzdrowienie. Zapewnienie o powtórne wizycie i szczery uśmiech na pożegnanie.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Kontakt z ludźmi chorymi. Kiedyś zaczynałam naukę w Liceum Medycznym, ale niestety musiałam ja przerwać z przyczyn osobistych. Chciałam zostać pielęgniarka, pomagać ludziom chorym i być z nimi. Chyba, ta chęć mi pozostała i myślę że stąd ten wolontariat. Jak to się mówi :":Ciągnie wilka do lasu"

Co poradziłbyś/poradziłabyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

Żeby uważała na mowę, na to jak dana osoba odnosi się do ludzi. Czy ich szanuje, czy jest miła wrażliwa, a w momentach trudnych nawet opiekuńcza.Jest ważne w tej pracy, żeby traktować ja jako służbę dla innych, a nie tylko jako zarobek. Jak przeliczyć wszystko na pieniądze nasza praca będzie skierowana tylko na zysk. A o to przecież nie chodzi. Mamy zadanie opieki nad chorym, a tego nie można wycenić tylko pod kątem zysku.

Co poradziłbyś/poradziłabyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

Chciałabym wiedzieć czy osoba, która zatrudnia jest faktycznie ta osoba, która się przedstawiła na swoim profilu, Czy nie przesadził wypisując swoje domniemanie cechy i zalety. Czy jest punktualna, czy do swojej pracy podchodzi poważnie, mając na uwadze dobro osoby, która się ma opiekować. Czy przypadkiem nie traktuje swojej pracy, jako typowa zarobkową, a potem nie wypełni zadań, które ja czekają. Trzeba uważać, bo nikt nie jest w stanie przeswietlic człowieka i jego prawdziwych zamiarów.

Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

Czy dysponuje wolnym czasem wtedy kiedy mam zamiar go zatrudnić? 'Czy jest na tyle zorganizowany aby podołać powierzonym obowiązkom? Czy w razie pogorszenia zdrowia podopiecznego jest w stanie na dodatkowy czas pracy? Czy jest na tyle zdrowym człowiekiem, by nie korzystać z częstych zwolnień lekarskich? Czy zdaje sobie sprawę że praca przy osobie chorej to więcej SŁUŻBA niż praca? Czy bierze pełna odpowiedzialność za osobę, która się opiekuje.?

Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

Powinien przemyśleć swoją decyzję o powierzeniu danej osoby, komuś, kogo praktycznie nie zna. Czy jest w stanie opłacić, osobę w razie dodatkowej pomocy wynikającej z pogorszenia zdrowia podopiecznego. Czy dana osoba odpowiada jego wymaganiom do końca, czy spełni wszystkie polecenia, które wynikają z jego oferty. Czy może mu zaufać, powierzając mieszkanie, które po skończonej pracy pozostawi zamknięte na klucz. Czy opuści mieszkanie dopiero wtedy jak się przekona że wszystko zrobił i podopiecznyczuje się dobrze, a w razie czego zawiadomi klienta że coś złego się dzieje.

Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

Moje usługi przede wszystkim wyróżniają się długim stażem zarówno w szpitalu jak i w hospicjum. Nie wiem ile osób z tych ogłoszeń wie jak wygląda wolontariat w hospicjum. Mamy tam do czynienia z osobami chorymi terminalnie i to na wszystkie możliwe schorzenia. Tam się robi wszystko. Czyta się chorym, śpiewa się z nimi, tańczy, farbuje włosy, maluję paznokcie. Dlaczego? Żeby zapomnieli że ich czas, dobiega mety. Żeby ich uczynić w miarę szczęśliwymi, na tym ostatnim etapie życia. Żeby być.. Do końca.

Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

Moja historia to wolontariat w hospicjum. Trudna ja nazwać "ulubiona" Jest to miejsce pełne miłości. ❤️ Niezwykła atmosfera pomiędzy personelem i pacjentami, szacunek jednych i drugiich w tym OSTATNIM CIERPIENIU. Dlaczego tak miłe to WSPOMINAM? Tam się myśli inaczej, kalkuluje inaczej, nie ma już życzeń przyziemnych, wszystko zmierza ku wieczności. Ból łączy się z modlitwą, z tymi chwilami, które jeszcze pozostały oraz z miłością najbliższych, drogich sercu każdego pacjenta. JesttMILOSC

Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

Dlaczego wykonuje tę pracę, dlaczego wolontariat, czemu nie korzystam z życia, aby się bawić, zwiedzać świat,, skad takie POWOŁANIE. No cóż, odpowiadam, że nie robiła bym tego gdybym nie uznała że, trzeba pomagać w takiej formie jakiej się da, że po prostu jest to dla mnie ważne, żeby nie być zwykłym zjadaczem chleba, ale kimś pozytecznym kimś kto być może za jakiś czas (a nawet już tak jest) zostanie rozpoznany na ulicy jako ta osoba, która kiedyś poświęciła czas, która się uśmiechnęła i pomogła.

Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

Żeby wiedzieli, że wkładam w to całe serce, że nie jest tylko dla mnie praca, ale również CZYN inny niż wszystkie, bo dla dobra drugiego człowieka. Żeby inni mogli poswiadczyc że staram się jak mogę, aby wszystkie zadania dobrze wypełnić. Mój wolontariat, pokazał mi, że droga do szczęścia wiedzie przez poświęcenie, służbę, miłość do drugiego człowieka :Żeby wiedzieli, że NIGDY nikogo nie skrzywdzilam i chce żeby tak było nadal. Jestem osobą wierząca i praktykująca a to zobowiązuje.

W jaki sposób zdecydowałeś/zdecydowałaś się podjąć pracę w swojej profesji?

W pewnym momencie życia musiałam przerwać pracę jako wolontariusz.(z przyczyn rodzinnych) Prawie 3 lata już się nie udzielam. Z przykrością stwierdzam, że brak mi tego, jak przysłowiowego powietrza. Znalazłam oferty na opiekunkę seniora, stwierdziłam, że dobrze będzie, jak coś jeszcze z siebie dam. Nie jestem już młoda, ale radzę sobie sama przez zakupy i inne sprawy domowe. Nie choruje na żadne poważne choroby. Dzięki Bogu sprawna psychicznie i fizycznie. To by było na tyle.....

Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny/domna.

Opieka hospicyjna nad K. Kilka lat minęło od Jej śmierci. Poznałam Ja w szpitalu i "poszłam za nią" do hospicjum. Nie będę pisać, o jej trudnych warunkach domowych i w jakim stanie przyszła na oddział szpitalny. Oczywiście był to guz (chlonniak) Przyznam szczerze, że od początku ja pokochałam jak własne dziecko i Ona odwzajemnila te miłość. Byłam u niej codziennie po kilka godzin. Jak wychodziłam do domu płakała, musiałam czekać aż zaśnie Jestem dumna, bo byłam dla Niej ważna, tak jak Ona dla mnie. Dała mi to co miała najcenniejszego, swoją miłość. Dla tak chorej osoby, to bardzo dużo. Jej ból, był moim bólem. Potem już bardzo cierpiała, ale zawsze dawała do zrozumienia, że jestem dla niej ważna. Ze ceni to, że jestem z nią i wyczekiwala aż następnego dnia znów do Niej przyjdę. Tej przyjaźni, nigdy nie zapomnę. Pozostanie zawsze w moim sercu ❤️❤️

Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś/poświęciłaś

Korzystam z podręczników o tematyce medycznej. Zdaje sobie sprawę, że nigdy nie będę miała tej wiedzy która posiada osoba po szkole medycznej. Wiem jak reanimowac, jak wygląda ułożenie chorego w tzw pozycji bezpiecznej, umiem zmierzyć ciśnienie i tętno, Jestem wzrokowcem, więc potrafię zauważyć takie zmiany jak barwy skóry, wiem kiedy zmierzyć temperaturę ciała, wyczuć osłabienie, założyć opatrunek, wezwać pogotowie, załatwić wizytę lekarska, zapytać czy coś boli, cosie zmieniło w samopoczuciu od dnia poprzedzającego moja wizytę. Umiem uważać, dostrzegam każda zmianę w zachowaniu podopiecznego. Nauczyłam się tego w hospicjum.

Opisz ostatnio wykonywany projekt / usługę. Czego dotyczył? Ile kosztował? Jak wiele czasu mu poświęciłeś/poświęciłaś

Ostatnio opiekowałam się osoba ponad 80 letnia. Praca polegała bardziej na pracach domowych i zakupach. Pani w miarę sprawna, niestety tylko w warunkach domowych. Oczywiście, mam na uwadze poruszanie się po mieszkaniu. Do mnie należały zakupy, zaopatrzenie w leki, organizowanie wizyt lekarskich i oczywiście sprzątanie całego mieszkania. Trwało to przez pół roku. Czasowo od 3 do 4 godzin dziennie. Koszt tw granicach 7zl do 10 zł za godzinę. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy.

Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

Mój cennik nie jest skomplikowany. Nastawiam się na stawki ugodowe, w zależności od wykonywanej pracy. Jestem zdania że, dany pracownik, który wykonuje swoją pracę sumiennie, ma prawo do uczciwej zapłaty. Można na samym początku sobie ustalić stawki, za wykonywana pracę i do tego się stosować. Mam nadzieję, że przyszły pracodawca będzie tego przestrzegał,i tego samego wymagać ode mnie.

Jeśli miałbyś/miałabyś doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził/doradziła?

Od razu bym przystąpiła do konkretów. Nie każdy może wykonywać podobna pracę. Trzeba kochać ludzi, szczególnie chorych, niepełnosprawnych, pewne zachowania, trzeba mieć "we krwi" Doradzila bym, analizę swojej osobowości pod tym kątem, sprawdzenie swoich umiejętności pod względem opieki nad chorym. Czy osoba przynajmniej raz lub dwa razy opiekowała się chorym, bądź w rodzinie bądź poza rodzina. Czy zna się na podstawowych, czynnościach w opiece nad chorym.

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Moja najmocniejsza strona jest empatia. Pośród innych mocnych cech, ja wyróżniam.Mam wrażenie, że jest moja droga do wszystkich dobrych czynów. Pomaga mi, współżyc z ludźmi i ich kochać, bez względu kim są i co sobą reprezentują. Lubię się uśmiechać, zawsze było to moja wizytówka, wolę żeby mnie ludzie taka zapamiętali Lubie pocieszać, nieść pomoc i współczuć wtedy kiedy jest potrzebne. Dziękuję Bogu za to, bo to jest Jego dar.

Jaką umiejętność obecnie chciałbyś/chciałabyś udoskonalić?

W moim wieku się udoskonalić......chociaz czy ja wiem. Może zrobic zastrzyk,podlacxyc kroplowke, założyć cewnik, Jeszcze bardziej zaszczepić w sobie empatie i miłość do ludzi.

Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

Czy jestem gotowa na te prace? Jestem gotowa, zawsze byłam gotowa. Nawet pijak, który leżał na ulicy wymagał mojej interwencji :czy żyje, czy oddycha a może potrzebuje lekarza, każdy u kogo zauważyłam jakieś niepokojące objawy dotyczące zdrowia starałam się pomóc. Tak praktycznie nigdy nie byłam bierna na krzywdę i ludzkie potrzeby. I tak jest do dzisiaj

Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

Czy ta praca doda mi "skrzydeł" Myślę że tak. Mam 67 lat i decydując się na takie zajęcie, "mierze się" z osobami młodszymi ode mnie. Są Napewno zdrowsze, sprawniejsze, mają więcej krzepy, większa wiedzą medyczna. Chociaż ja mam nadzieję, że będę opiekować się osoba, która potrzebuje " bratniej duszy" rozmowy, uśmiechu serdeczności, wyjścia na spacer, do kina itp. Ale mogę też opiekować się taka osoba, której trzeba ugotować, zmienić pamperssa, podać leki i ułożyć do snu.