Zaufana opieka nad osobami starszymi

Zarejestruj się w OpiekaSeniora.pl, aby:

 • Dodawać oferty pracy
 • Przeglądać profile opiekunów
 • Kontaktować się z opiekunami
Znajdź opiekę
Opieka nad osobami starszymi Katarzyna S.: Dojrzała sumienna . Warszawa

Podobni opiekunowie

 • Krystyna W.

  Gliwice Centrum Południe

  Jestem punktualna , mam doswiadczenie w opiece nad chorymi i...

 • Beata O.

  Rogoźnik

  Witam serdecznie.Mam na imię Beata i mam 41 lat.Jestem dyplomowaną opiekunką...

 • Magda K.

  Gliwice Stare Gliwice

  W podstawowych informacjach mozna wybrac tylko jedna opcje, natomiast moge...

 • Ewa D.

  Kołobrzeg centrum

  Mam 6-letnie doswiadczenie w opiece nad starsza osoba/mama/ tak ze sprawy...

 • Ela Z.

  Katowice Koszutka

  Dzien dobry;) Chetnie podejme sie oferowanej pracy.Takze jestem mieszkanka...

 • Małgorzata K.

  Tarnowskie Góry

  Witam mam 44 lata, jestem osobą pogodną , posiadam cierpliwość. Nie mam...

 • Bernadetta T.

  Katowice Kostuchna

  Poszukuję pracy jako opiekunka osób starszych. Jestem miłą ,serdecznA ,...

 • Beata M

  Katowice Śródmieście

  Mam 15 lat doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Pracowałam z ludźmi...

 • Małgorzata O

  Tarnowskie Góry

  Witam ! opiekowałam się Panem 85 lat leżącym po udarze sparaliżowanym...

 • Ewa G

  Chorzów

  Witam serdecznie. Jestem bardzo empatyczną i ciepłą osobą. Uwielbiam pomagać....

 • grażyna w

  Świętochłowice

  Jestem odpowiedzialną oraz w pełni dyspozycyjną. Ponad rok pracowałam jako...

 • Szymon J.

  Gliwice Sośnica

  Mam 24 lata. Brak nałogów. Brak prawa jazdy (niestety). Interesuje mnie...

 • aneta s.

  Zabrze zabrze

  jestem sumienna dokladna mam doswiadczenie nad opieka osob starszych szukam...

więcej ↓ mniej ↑

Katarzyna S.

Bytom | 35 lat
1 rok doświadczenia (niezawodowe)
Od 10 zł za godzinę

W OpiekaSeniora.pl od 27 kwietnia 2014 Aktywność: ponad 5 miesięcy temu.

Kobieta, 35 lat

Pełny etat
Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę
1 rok doświadczenia (niezawodowe)

Wynagrodzenie: Od 10 zł za godzinę

W OpiekaSeniora.pl od 27 kwiecień 2014
Aktywność: ponad 5 miesięcy temu.

Pełny etat
Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę

41-923 Bytom
Szukam pracy

 • Potwierdzony adres kontaktowy email
  Adres email tej osoby został potwierdzony.

Krótko o sobie

Dojrzała, sumienna. Zainteresowana pracą w pełnym wymiarze godzin: godziny popołudniowe, wieczorne i nocne - także większość weekendów oraz wszystkie święta.

Szczegóły

 • Doświadczenie: 1 rok doświadczenia (niezawodowe)
 • Osoby niepełnosprawne: brak doświadczenia
 • Zwierzęta: nie
 • Praca z mieszkaniem (au pair): Do negocjacji
 • bez prawa jazdy
 • Mieszka: Bytom

Prace których się podejmę:

Z podopiecznymi wchodzą w grę:

Inne

Wykształcenie:

 • Średnie
 • Ostatnia szkoła: Publiczne Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Zabrzu

Pytania i odpowiedzi

Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

Nie posiadam doświadczenia w pracy zawodowej z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, ale odbyłam w ostatnim czasie trzymiesięczny wolontariat w dziennym domu pomocy społecznej, gdzie pracowałam zarówno ze starszymi, jak niepełnosprawnymi oraz niedostosowanymi społecznie. Wolontariat poprzedził kurs opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych w wymiarze 150 godzin (22.03.-22.04.2016 r.), zorganizowany przez Centrum Kursowe "Proedukacja" w Katowicach. Z wolontariatu oraz praktyki, które odbyłam w tym samym miejscu, posiadam referencje. Nadmieniam, że w trakcie powyższych zajmowałam się organizacją czasu wolnego pensjonariuszy placówki opiekuńczej. Doświadczenie w pielęgnacji posiadam z 12 - letniej opieki nad zniedołężniałą babcią, gdzie, pierwotnie "asysta" w rodzinie, zostałam główną siłą w w/w materii.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

W pracy z osobami starszymi i niepełnosprawnymi najbardziej pociąga mnie możliwość wykorzystania swego potencjału w postaci ponadprzeciętnej, w moim mniemaniu, zdolności współodczuwania z osobami steranymi przez życie i doświadczonymi przez los, do tej pory odpowiednio nie zagospodarowanego w mej pracy zawodowej.

Co poradziłbyś/poradziłabyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

Osobie szukającej o moich umiejętnościach, poradziłabym podjęcie kroków w kierunku zdobycia odpowiedniego wykształcenia, czy to pielęgniarskiego, czy w zakresie terapii zajęciowej, czy psychologii. Co sama uczyniłam, podejmując studia psychologiczne w Uniwersytecie Opolskim w Opolu (tryb zaoczny, zjazdy raz - dwa razy w miesiącu) w październiku tego roku.

W pierwszym rzędzie pragnęłabym znać poziom umiejętności wykonywania czynności pielęgnacyjnych oraz zdolności do podjęcia dialogu i współpracy w procesie uaktywniania podopiecznego w życiu codziennym. Z pewnością zainteresowałaby mnie także wiedza teoretyczna z zakresu podstaw anatomii oraz geriatrii. Nie bez znaczenia pozostałoby ciepło i serdeczność potencjalnego opiekuna w kontakcie z pacjentem.

Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

W mojej opinii powinien w procesie kwalifikacyjnym uwzględnić zarówno uzyskane informacje o wykształceniu i doświadczeniu zawodowym kandydata, jak i predyspozycje do zawodu - potwierdzone stosownymi referencjami, także z ewentualnych odbytych praktyk, jak i podawane przez kandydata i weryfikowane podczas np. dnia próbnego.

Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

Myślę, że powinien przemyśleć, czy świetle "suchych" faktów z życiorysu oraz namacalnego kontaktu z "żywą" osobą w trakcie procesu rekrutacyjnego, ma do czynienia z osobą zarówno zaprawioną do ciężkiej pracy fizycznej, jak posiadającą odpowiedni poziom inteligencji oraz zdolności intelektualne.. Sądzę, że główną cechą docenianą przez niego winna być empatia kandydata w kontakcie z podopiecznym.

Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

Jestem jeszcze stosunkowo młodą, 32-letnią osobą, z olbrzymim zapasem sił fizycznych, entuzjazmem i chęcią kształtowania swego życia zawodowego wokół założonej osi. Myślę, że to głównie, mimo braku odpowiedniego doświadczenia, może być mym potencjałem w branży, do której aplikuję. Pragnęłabym podkreślić, że zdolna jestem zarówno do ciężkiej pracy fizycznej, jak i wysiłku umysłowego w kontakcie z najbardziej żywotnym wigorem. Pomimo braku studiów wyższych, mogłabym o sobie powiedzieć, że jestem intelektualistką - posiadam sporo publikacji w periodykach kulturotwórczych i katolickich, interesuje mnie literatura, film czy teatr.

Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż po raz pierwszy poszukuję pracy w branży. Natomiast spodziewam się pytań o me wykształcenie i doświadczenie, predyspozycje fizyczne i psychiczne, motywację do pracy, dyspozycyjność, oczekiwania finansowe.

Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

W dziennym domu pomocy społecznej, w którym miałam okazję zdobyć pierwsze doświadczenie, złapałam niemały kontakt z 60 - letnią schizofreniczką, skrajnie wycofaną i wyalienowaną. Mimo iż kobieta ta nie miała w zwyczaju rozmawiać z kimkolwiek, a wyraz jej oczu świadczył o wiecznym nie kontakcie z otaczającą rzeczywistością, "podchodzona" ciepłem, zainteresowaniem w postaci zarówno dotyku ręki czy policzka, troski o to, by zawsze miała przed sobą świeżą herbatę i nigdy w żadnym pomieszczeniu nie zostawała sama, okazała się zdolna do długotrwałego kontaktu wzrokowego i udzielania odpowiedzi na proste, zadawane przeze mnie pytania dotyczące jej potrzeb. Myślę, że miałam udział w zaktywizowaniu jej do tego stopnia, że zaczęła zasiadać przy wspólnym stole, włączać się muzykoterapię czy gimnastykę.

Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

Chciałabym, aby wiedzieli, iż jest to fach, w którym liczy się przede wszystkim zdrowie fizyczne oraz predyspozycje psychiczne, zdolność do ciężkiej pracy, empatia i troska o podopiecznego. Uważam, że odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, choć niewątpliwie są w nim przydatne, nie stanowią o zdolności lub niezdolności kandydata do wykonywanej pracy.

W jaki sposób zdecydowałeś/zdecydowałaś się podjąć pracę w swojej profesji?

O poszukiwaniu pracy w zawodzie opiekunki osób starszych zadecydowała moja historia oraz sytuacja osobista. W młodości, głównie ze względów natury finansowej, nie ukończyłam studiów wyższych. Parałam się wówczas głównie pracą w call centrach czy księgarniach. W wieku 25 lat dostałam staż w "Życiu Warszawy". Po jego ukończeniu, z powodu braku możliwości podjęcia odpowiednich studiów oraz sytuacji rodzinnej utrudniającej podjęcie pracy stacjonarnej, zajmowałam się głównie zdalnym copywritingiem. Ponieważ moja sytuacja uległa zmianie umożliwiając mi zarówno jedno, jak i drugie, a ja sama odkryłam w sobie szczególne predyspozycje do pracy ze słabszymi i chorymi, postanowiłam ukończyć odpowiedni kurs i poszukać pracy w charakterze opiekunki starszych i niepełnosprawnych.

Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

Tak, jak wspomniałam, rozpoczęłam studia psychologiczne w Uniwersytecie Opolskim. Przy wyborze kierunku studiów uwzględniałam przede wszystkim chęć trwałego związania się z pracą z osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Mam nadzieję, że studiowanie ułatwi mi kontakty z podopiecznymi na stanowisku opiekunki oraz uzdolni mnie do pracy na wyższym stanowisku w tej branży za parę lat.

Jeśli miałbyś/miałabyś doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził/doradziła?

Doradziłabym, by zadbała o swoje zdrowie fizyczne oraz spokój psychiczny. Pierwsze będzie jej potrzebne przy czynnościach pielęgnacyjnych, drugie przy uskutecznianiu komfortu psychicznego i dobrego samopoczucia u podopiecznego. Sugerowałabym także, by starała się zwiększyć swe kompetencje poprzez studia wyższe lub szkolnictwo zawodowe.

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Moją najmocniejszą stroną jest wrażliwość w kontaktach z potrzebującymi. Nieodporność na stres w pracy w korporacjach, czy, szerzej, tzw. "gonitwie szczurów", rekompensuję zintegrowaną odpornością na stres w pracy z ludźmi starszymi, chorymi, także zbliżającymi się do końca swego życia. Zachowuję pełną nie tylko wrażliwość, ale i odporność, w kontaktach z chorobą, starością, czy - ostatecznie - śmiercią.

Jaką umiejętność obecnie chciałbyś/chciałabyś udoskonalić?

Chciałabym doskonalić swą cierpliwość. Wobec siebie, dając sobie czas na to, by prostować to, co, jak w każdym życiu, bywa poskręcane oraz wytyczać nowe, coraz lepsze i pełniejsze ścieżki. Wobec innych - by w sposób coraz lepszy i pełniejszy akceptować ich takich, jakim są, z ich własnymi niedoskonałościami. Wobec świata - by żyć na nim w coraz lepszy i pełniejszy, choć sam jest potężnie niedoskonały.

Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

Jaki jest twój największy życiowy błąd?
Moim największym życiowym błędem jest to, iż relatywnie późno nauczyłam się konsekwencji w konstruktywnych działaniach na rzecz siebie czy innych. Jak sądzę, wskutek olbrzymiej niecierpliwości wobec niedoskonałości własnej, innych, czy wręcz - świata. Chciałabym zrekompensować go nauką późną, acz pełną.