Zaufana opieka nad osobami starszymi

Zarejestruj się w OpiekaSeniora.pl, aby:

 • Dodawać oferty pracy
 • Przeglądać profile opiekunów
 • Kontaktować się z opiekunami
Znajdź opiekę
Opieka nad osobami starszymi Magdalena K.: Dla mnie jedną z . Rzeszów

Podobni opiekunowie

 • Mariola R.

  Rzeszów

  Witam serdecznie, Mam 33 lata, szukam pracy z zamieszkaniem....

 • Natalia Z.

  Rzeszów

  Jestem po kursie opiekuna medycznego ;)

 • Natalia K.

  Mrowla

  Witam. Mam 20 lat i bardzo lubię spędzać czas z innymi osobami. Chciałabym...

 • Halina J

  Rzeszów

  Od 15 lat opiekuje się osobami starszymi z różnymi schorzeniami

 • Piotr T

  Rzeszów

  Bardzo świadomie wybrałem ten zawód. Zmieniłem profesję po śmierci mamy...

 • Ewa Rz

  Rzeszów

  JESTEM CIERPLIWA, DOKŁADNA, INTELIGENTNA.OPIEKOWAŁAM SIĘ OSOBAMI...

 • Bernadeta K

  Rzeszów

  Jestem osobą, która posiada wieloletnie doświadczenie w opiece nad osobami...

 • Justyna T.

  Rzeszów

  Jestem sympatyczną opiekunką z szerokim uśmiechem.Chętnie pomogę w...

 • Justyna T.

  Rzeszów

  Witam.Jestem sympatyczną opiekunką z szerokim uśmiechem.Chętnie pomogę w...

 • Renata K

  Rzeszów

  Witam jestem kontaktową osoba,kocham prace z osobami starszymi,chorymi.Mam...

 • Rozalia Maria N.

  Rzeszów

  jestem osobą radosną ,opiekuńczą ,pogodna i odpowiedzialną,zdobywająca...

 • Janusz D

  Rzeszów

  Profesjonalne wykształcenie kierunkowe.Certyfikat U E .Wieloletnie...

 • Agnieszka W.

  Rzeszów Dabrowskiego

  mam 43 lata

 • Monika

  Rzeszów

  Jestem osoba odpowiedzialna i potrafie umilic czas starszym osobom , mimo...

 • Anna E.

  Rzeszów, Os.Piastów Osiedle Piastów

  Witam. (Może na początek: TYLKO Polska i TYLKO Rzeszów.) Jestem osobą...

więcej ↓ mniej ↑

Magdalena K.

Rzeszów | 30 lat
Ponad 2 lata doświadczenia (niezawodowe)
Od 15 zł za godzinę

W OpiekaSeniora.pl od 21 stycznia 2016 Aktywność: ponad 5 miesięcy temu.

Kobieta, 30 lat

Pełny etat, Pół etatu, Dorywczo
Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Zakupy
Ponad 2 lata doświadczenia (niezawodowe)

Wynagrodzenie: Od 15 zł za godzinę

W OpiekaSeniora.pl od 21 styczeń 2016
Aktywność: ponad 5 miesięcy temu.

Pełny etat, Pół etatu, Dorywczo
Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Zakupy

35-513 Rzeszów
Szukam pracy

 • Potwierdzony telefon
  Numer telefonu tej osoby został potwierdzony.
 • Potwierdzony adres kontaktowy email
  Adres email tej osoby został potwierdzony.

Krótko o sobie

Dla mnie jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest życzliwość do drugiego człowieka, wyrozumiałość, cierpliwość, miłość i wsparcie. Zawsze szukałam możliwości pomocy drugiej osobie i dbałam o dobre relacje. Pracowałam 3 lata jako pomoc domowa przy czym opiekowałam się również dziećmi oraz starszą kobietą z lekkim paraliżem jednej strony ciała. Wspaniale wspominam ten czas i do dziś mam dobry kontakt z tymi osobami. Byłam bardzo często chwalona za to, że potrafię słuchać i że naprawdę jestem duszą przy tej osobie a nie tylko ciałem. Uważam, że istniejemy na tym świecie nie tylko dla siebie lecz dla INNYCH. Jestem również wolontariuszką na oddziale paliatywno-hospicyjnym. Interesuje się dodatkowo medycyną energetyczną i rozwijam się w tym kierunku.

Szczegóły

 • Doświadczenie: Ponad 2 lata doświadczenia (niezawodowe)
 • Osoby niepełnosprawne: brak doświadczenia
 • Zwierzęta: nie
 • Praca z mieszkaniem (au pair): Do negocjacji
 • bez prawa jazdy
 • Mieszka: Rzeszów

Prace których się podejmę:

Z podopiecznymi wchodzą w grę:

Inne

Wykształcenie:

 • Wyższe
 • Ostatnia szkoła: Studia na kierunku Filologia Polska

Pytania i odpowiedzi

Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

Pracowałam kilka lat jako pomoc domowa, w tym czasie opiekowałam się również kobietą z lekkim paraliżem lewej strony ciała. Czułam, że robię coś wartościowego i pomagam innym.. wkładałam w to zawsze całe moje serce a z tego wypływały pełne życzliwości relacje, których nigdy nie zapomnę.
Następnie opiekowałam się starszą Panią po chemioterapii i operacji. To doświadczenie znów wiele mi dało.. kocham pracę, która ma związek z pomocą drugiemu człowiekowi. Staram się dzielić życzliwością, której (jak zawsze żartuję) mam aż w nadmiarze :)
Jestem również wolontariuszką na oddziale paliatywno-hospicyjnym gdzie głównie przebywają osoby starsze. Ogromnie cenie sobie każdą chwile w tym miejscu.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Jedną z rzeczy, które najbardziej lubię w opiece nad drugim człowiekiem jest fakt - że to nigdy nie jest jednostronna pomoc - to zawsze idzie W DWIE STRONY.. Osoba, która pomaga w równym stopniu naprawdę wiele otrzymuje.. otrzymuje nowe doświadczenie, często pełne wartościowych i pozytywnych emocji. Lubię to, że wzajemnie możemy się od siebie uczyć. To jest ścieżka, którą kroczymy razem.
Najbardziej lubię też rozmowy z osobami starszymi.. jako jedyna w rodzinie zawsze wypytywałam babcie i dziadzia o młode lata i wiele innych rzeczy, mogłam tego słuchać godzinami.

Co poradziłbyś/poradziłabyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

Napiszę szczerze.. papierki czy wykształcenie to naprawdę nie wszystko. Jeżeli szukają Państwo kogoś kto ma spędzać czas i opiekować się waszymi bliskimi to zaproście taką osobę na rozmowę i sprawdźcie, co mówi Wasze serce.. zobaczcie i poczujcie czy ta osoba jest pełna troski, wrażliwości, współczucia, miłości i ciepła. Często osoby starsze są traktowane jakby nie czuły, nie widziały i nic nie słyszały - a przecież to po prostu ludzie, którzy potrzebują obecności i ciepła - a nie tylko wykonania swoich zadań bez towarzyszącej temu miłości do drugiego człowieka.

Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

Przede wszystkim wydaje mi się, że taka osoba nie powinna się spieszyć z decyzją. Najpierw ważne jest spotkanie i zapoznanie się z osobą, która miałaby opiekować się bliskim. Sam fakt wykształcenia, papierków i kursów to nie wszystko.. liczy się przede wszystkim serce i zaangażowanie zainteresowanej osoby. Niech to będzie też osoba z którą Państwo czują że będą w stanie lekko i bez problemów się porozumiewać w różnych sytuacjach. Taka osoba niejako staje się częścią życia Was wszystkich więc wspaniale jeśli wszyscy dobrze czują się w swoim towarzystwie.

Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

Nie mnie to oceniać.. jedyne, co mogę napisać to, że spotkałam już dużo osób, które mówiły mi, że bije ode mnie niespotykane ciepło i życzliwość.. mówili, że widać że mi zależy i że wkładam w to, co robię całe swoje serce. Dla mnie to nie jest tylko praca, którą chce wykonać, dostać pieniądze i wrócić do domu... zależy mi dobrych relacjach z ludźmi i być może przyjaźniach na całe życie.

Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

Kiedy przeczytałam to pytanie - uśmiech pojawił się na mojej twarzy i od razu powróciło wspomnienie.. Pracowałam za granicą u pewnej starszej kobiety, która miała lekki paraliż lewej strony ciała. Pomagałam jej w różnych obowiązkach domowych i nie tylko. Przychodziłam do niej co tydzień z uśmiechem na twarzy i przez cały czas byłam radosna, życzliwa i miła. Natomiast tej dobroci z drugiej strony przez dłuższy czas nie otrzymywałam. Postanowiłam, że mimo wszystko będę sobą, będę życzliwa i dobra chociaż ta druga osoba jest dla mnie jaka jest.... mój upór i cierpliwość bardzo się opłaciły. Po dłuższym czasie ta kobieta zaczęła się coraz bardziej otwierać i zmieniać aż ostatecznie malowałam jej nawet paznokcie u stóp, dostawałam od niej prezenty i bardzo się wzajemnie polubiłyśmy :) Warto mieć zawsze pełne miłości serce niezależnie od okoliczności. Rozumiem, że ludzie są jacy są z różnych przyczyn o których nie mam pojęcia więc jedyne, co mogę zrobić to dawać miłość :)

W jaki sposób zdecydowałeś/zdecydowałaś się podjąć pracę w swojej profesji?

Ja po prostu naturalnie zawsze w sobie taką chęć posiadałam.. a różne doświadczenia życiowe tylko mnie coraz mocniej w tym upewniały.. w tym, że jestem w stanie komuś pomóc i stworzyć ciepłą relację. Wiem jak ważne jest wsparcie drugiego człowieka.

Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

Jestem wolontariuszką na oddziale paliatywno-hospicyjnym. Robię również kurs na Opiekuna osoby starszej.
Interesuje się również medycyną energetyczną.

Jeśli miałbyś/miałabyś doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził/doradziła?

Jest wiele, wiele rzeczy, które można robić, uczyć się, wykonywać... do tej pracy naprawdę trzeba mieć otwarte serce dla drugiego człowieka, być spokojnym, cierpliwym, życzliwym, uśmiechniętym.. współodczuwającym i pełnym zaangażowania każdego dnia. Jeśli Twoje serce aż całe się raduje na myśl, że komuś pomożesz to wspaniale :) Ale jeśli stoi za tym jedynie chęć zarobku albo brak innych pomysłów na życie - to lepiej zrezygnować.

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Mam nadzieję, że jeśli zechcą Państwo spotkać się ze mną to wyczują Państwo, że naprawdę zależy mi na pomocy drugiemu człowiekowi i że mam otwarte, pełne życzliwości i miłości serce. Gdzieś tam nawet skrycie jednym z moich marzeń jest prowadzenie domu dla osób starszych więc to naprawdę nie jest coś, co wybieram z braku lepszego pomysłu.

Jaką umiejętność obecnie chciałbyś/chciałabyś udoskonalić?

W tej chwili przechodzę proces by stać się wolontariuszem w hospicjum dla osób (przede wszystkim) starszych. Chcę tego spróbować i jeśli dane mi będzie wnieść w czyjeś życie chociaż odrobinę światła, ciepła, uśmiechu, wiary, otuchy - to moje serce będzie się radować.