Zaufana opieka nad osobami starszymi

Zarejestruj się w OpiekaSeniora.pl, aby:

 • Dodawać oferty pracy
 • Przeglądać profile opiekunów
 • Kontaktować się z opiekunami
Znajdź opiekę
Opieka nad osobami starszymi Mariola S.:  umiejętność szybkiego . Katowice

Podobni opiekunowie

 • Krystyna W.

  Gliwice Centrum Południe

  Jestem punktualna , mam doswiadczenie w opiece nad chorymi i...

 • Ela Z.

  Katowice Koszutka

  Dzien dobry;) Chetnie podejme sie oferowanej pracy.Takze jestem mieszkanka...

 • Bernadetta T.

  Katowice Kostuchna

  Poszukuję pracy jako opiekunka osób starszych. Jestem miłą ,serdecznA ,...

 • Ewa S

  Tychy

  Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami...

 • Beata M

  Katowice Śródmieście

  Mam 15 lat doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Pracowałam z ludźmi...

 • Małgorzata O

  Tarnowskie Góry

  Witam ! opiekowałam się Panem 85 lat leżącym po udarze sparaliżowanym...

 • Ewa G

  Chorzów

  Witam serdecznie. Jestem bardzo empatyczną i ciepłą osobą. Uwielbiam pomagać....

 • renata m.

  Sosnowiec

  Nazywam sie Renata Miszczyńska mieszkam w sosnowcu .Moim atutem jest...

 • Urszula N.

  Sosnowiec

  Witam serdecznie Mam na imię Ula (50 lat),jestem osobą...

 • grażyna w

  Świętochłowice

  Jestem odpowiedzialną oraz w pełni dyspozycyjną. Ponad rok pracowałam jako...

 • Iwona P.

  Będzin

  Witam.Mam na imię Iwona jestem z Będzina.Mam 55 lat .Z zawodu jestem...

 • Lucyna O.

  Tychy Paprocany

  Mam 47 lat i szukam pracy jako opiekunka lub pomoc domowa osób starszych. Mam...

 • aneta s.

  Zabrze zabrze

  jestem sumienna dokladna mam doswiadczenie nad opieka osob starszych szukam...

więcej ↓ mniej ↑

Mariola S.

Katowice, Koszutka | 45 lat
Ponad 2 lata doświadczenia (niezawodowe)
Od 15 zł za godzinę

W OpiekaSeniora.pl od 31 marca 2017 Aktywność: w ciągu ostatnich 3 dni

Kobieta, 45 lat

Pełny etat, Pół etatu, Dorywczo
Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę
Ponad 2 lata doświadczenia (niezawodowe)

Wynagrodzenie: Od 15 zł za godzinę

W OpiekaSeniora.pl od 31 marzec 2017
Aktywność: w ciągu ostatnich 3 dni

Pełny etat, Pół etatu, Dorywczo
Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę

40-127 Katowice, Koszutka
Szukam pracy

 • Potwierdzony telefon
  Numer telefonu tej osoby został potwierdzony.
 • Potwierdzony adres kontaktowy email
  Adres email tej osoby został potwierdzony.

Krótko o sobie

Witam Państwa :) Mam 45 lat, jestem osobą uczciwą, punktualną, spokojną i cierpliwą, sprawną fizycznie. Kontakt z osobami starszymi nie jest dla mnie kłopotliwy i zwykle zjednuję sobie ich przychylność. Zachęcam do zapoznania się z pozostałymi informacjami, w tym odpowiedziami na pytania ^ Zapraszam do kontaktu: tel. **********dlaczego ukryte?

i bezpośredniego spotkania ;)

Mile widziane osoby z Koszutki i okolic, dojazdy możliwe na terenie Katowic, opcjonalnie do Chorzowa.

************************************************************

Zależnie od aktualnej dyspozycyjności możliwa jest * OPIEKA GODZINOWA min. 2 godziny * JEDNORAZOWA REALIZACJA OKREŚLONEGO ZADANIA typu zakupy, wizyta u lekarza, fryzjera, spacer * OPIEKA W RAMACH ZASTĘPSTWA * OPIEKA NOCNA opcjonalnie i tylko na Koszutce * OPIEKA 24h opcjonalnie, zależnie od stanu zdrowia, wymagań, proponowanych warunków i lokalizacji.

Możliwy zakres obowiązków w ramach opieki * pielęgnacja, higiena, toaleta * pomoc i wsparcie w czynnościach codziennych: przy wstawaniu, ubieraniu, przemieszczaniu się, podanie posiłków i leków, realizacja recept, zakupy, gotowanie (tylko dla podopiecznej) , drobne porządki * organizacja czasu wolnego: spacery, czytanie, rozmowy itp.

Inne obowiązki do ustalenia.

*************************************************************

W razie potrzeby możliwy kontakt w celu uzyskania referencji.

*************************************************************

Szczegóły

 • Doświadczenie: Ponad 2 lata doświadczenia (niezawodowe)
 • Osoby niepełnosprawne: doświadczona
 • Nie pali
 • Zwierzęta: ok
 • Praca z mieszkaniem (au pair): Do negocjacji
 • bez prawa jazdy
 • Mieszka: Katowice, Koszutka

Prace których się podejmę:

Z podopiecznymi wchodzą w grę:

Inne

Wykształcenie:

 • Średnie
 • Ostatnia szkoła:

Inne umiejętności:

* umiejętność szybkiego przystosowania się do nowych warunków, różnych zależnie od domu podopiecznego, w tym panujących zasad i reguł dotyczących opieki * umiejętność organizacji swojego czasu tak, by w razie potrzeby podjąć opiekę nad różnymi podopiecznymi, bez szkody dla żadnej ze stron, w tym organizacja samej opieki ( np. punktualnie podane posiłki i leki) * umiejętność wykonywania z podopiecznym zalecanych np. przez rehabilitanta ćwiczeń * umiejętność wprowadzenia ćwiczeń stymulujących pamięć oraz inne funkcje poznawcze, przeznaczonych dla seniorów cierpiących na zespoły otępienne w stopniu lekkim i umiarkowanym * umiejętność wprowadzenia ćwiczeń w rehabilitacji osób z afazją tj. częściową lub całkowitą utratą umiejętności posługiwania się językiem (mowa, nazywanie obiektów, kojarzenie i znaczenie słów) spowodowanej uszkodzeniem mózgu np. na skutek udaru.

Pytania i odpowiedzi

Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

Doświadczenie w opiece nad osobami chorymi i starszymi w pierwszej kolejności zdobywałam w kontaktach z bliskimi. Już jako nastolatka musiałam zmierzyć się z chorobą nowotworową ojca, częstymi wizytami w szpitalach, ostatecznie pomocą w opiece domowej nad tatą, który za względu na stan "nie rokujący nadziei" został wypisany ze szpitala do domu. Następnie opieka nad babcią, która dożyła z rodziną 96 lat, w zasadzie nigdy poważnie nie chorowała, ale wraz z wiekiem pojawiły się zarówno problemy z poruszaniem, utrzymaniem równowagi (konieczny był balkonik, później wózek i stała obecność kogoś z bliskich) ze stopniową utratą pamięci, problemami z komunikacją, jedzeniem, snem, ostatecznie zaawansowana demencja. Również z trudnymi do wyleczenia odleżynami. Miałam i mam kontakt z osobami starszymi chorymi na cukrzycę, aktualnie na ile to możliwe wspieram w tej chorobie moją 82 letnią mamę.

Opiekowałam się paniami w wieku ponad 90 lat, zarówno sprawnymi fizycznie, z ograniczoną sprawnością ruchową oraz zaawansowaną demencją. Opieka godzinowa, czynności zależnie od potrzeby i wymagań m.in. pielęgnacja i higiena, spacery, dotrzymanie towarzystwa, karmienie, podawanie leków. Ponadto opieka całodobowa nad panią po udarze, jednostronnie sparaliżowaną, leżącą, sprawną umysłowo. Zakres obowiązków: pielęgnacja i higiena m.in zmiana pieluchomajtek/pampersów, zmiana pościeli, pranie. Ponadto zakupy, przygotowywanie i podawanie posiłków, podawanie leków, transfer z łóżka na wózek i odwrotnie, wizyty u lekarza, kontrola stanu leków i zlecanie wypisywania recept. Spacery, ćwiczenie kończyn, dotrzymanie towarzystwa.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Kontakt z osobami starszymi, ich doświadczeniem, przeżyciami, opowieściami. Ciepło i serdeczność osób starszych. Wspólne spacery. Świadomość, że pomagam i jestem potrzebna. To, że nabieram doświadczenia. Moim zdaniem w kontakcie z podopiecznymi ważna jest wzajemna akceptacja i nić sympatii, bez tego po prostu "się nie da". Traktuję podopieczne trochę jak swoje babcie, naturalnie, w pewnym stopniu przywiązuję się do nich. Cieszy mnie szczery uśmiech na twarzy podopiecznej, spojrzenie wyrażające wdzięczność, radość ze wspólnie spędzonych chwil. Czasem jakiś ciepły gest, dotyk dłoni - to naprawdę wyjątkowe momenty. Kiedy podopieczna zwraca się do mnie mówiąc "moja kochaniutka" i dzieli się bananem lub ciastkiem przełamanym na pół. Oczywiście ta praca to nie tylko miłe chwile. Bywa też tak, że podopieczna ma gorszy dzień, nie chce rozmawiać, na jej twarzy nie ma uśmiechu, nie współpracuje, za to bez powodu się złości lub bywa agresywna. Z czasem traci swoją życiową mądrość i staje się jak dziecko, takie sytuacje w jakimś sensie "trzeba polubić", zaakceptować, nie zrażać się nimi.

Co poradziłbyś/poradziłabyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

Żeby po zapoznaniu się z moim profilem i wstępnej ocenie zaprosiła na rozmowę, podczas której może dopytać o resztę interesujących ją rzeczy. Pierwsze spotkanie to doskonała okazja by poznać podopiecznego oraz szczegółowy zakres obowiązków. Nie ukrywam, jeśli czegoś nie potrafię i nie podejmuję się zleceń które przekraczają moje umiejętności.

Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

To już pewnie klient wie najlepiej :) na początek mógłby zadać potencjalnemu opiekunowi dokładnie te same pytania na które ten powinien odpowiedzieć sobie zastanawiając się na podjęciem pracy w tej profesji... odpowiedź nieco niżej.


Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

Nie wiem czy to wyróżnia mnie na tle innych ale wspomnę o tym że

* posiadam profesjonalne zestawy ćwiczeń przeznaczone dla seniorów cierpiących na zespoły otępienne w stopniu lekkim i umiarkowanym. Są to ćwiczenia skupiające uwagę, stymulującyce funkcje językowe, ćwiczące pamięć i inne procesy poznawcze. Dodatkowo pozytywnie wpływają na stan emocjonalny, samoocenę, pozwalają zająć czas czymś pozytywnym. Ćwiczenia, o ile stan podopiecznych na to pozwala można wykonywać samodzielnie lub w towarzystwie, i z pomocą opiekuna, co również pomaga budować relacje z podopiecznym. Jeśli bylibyście Państwo zainteresowani, chętnie wprowadzę je do zakresu podstawowej opieki nad Państwa bliskimi.

* potrafię zmierzyć poziom cukru we krwi, opcjonalnie podać insulinę w tzw.schemacie stałym. Mogę przygotować zdrowe łakocie bez dodatku cukru i białej mąki, na bazie wartościowych składników idealne jako drugie śniadanie, deser bądź przekąska w ciągu dnia, zarówno dla osób zdrowych, z zaleceniem ograniczania tradycyjnych słodyczy i diabetyków.

* mogę towarzyszyć w załatwieniu spraw urzędowych, w tym pomóc w pisaniu pism do instytucji i urzędów. Ponadto kocham zwierzęta, zwłaszcza psy, w razie potrzeby mogę zająć się również pupilem podopiecznej, jeśli takowego posiada.

Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

Wszyscy wiemy, że seniorzy mają często mnóstwo swoich nawyków i przyzwyczajeń, których nie wolno negować, ani tym bardziej starać się do nich zniechęcać nawet jeśli czasem wydają się nam zbyt uciążliwe czy niezrozumiałe, dla nich samych są bardzo ważne. Bywa też tak, że pewne rytuały seniorów zaskakują bardzo pozytywnie ;) Opieka nad małżeństwem z sąsiedztwa: Pani w wieku 94 lata i Pan 95 lat. Sympatycznii, pełni ciepła, Państwo, mimo ułomności fizycznych związanych z wiekiem (Pani głównie na wózku, trochę poruszająca się przy chodziku, Pan niedowidzący) ograniczeń wynikających z tychże ułomności (chociażby niemożność wyjścia na spacer) wciąż chętni do aktywności (na miarę swoich możliwości) wciąż sprawni umysłowo, dbający o siebie i pozytywnie nastawieni do życia. Pomoc w opiece głównie dotyczy Pani, dla obojga podanie posiłków, leków, dotrzymanie towarzystwa oraz... zaparzenie w kawiarce porcji najprawdziwszej kawy, bo proszę sobie wyobrazić, że Państwo nie odmawiają sobie codziennego rytuału wypicia filiżanki kawy! Nie raz, a dwa razy dziennie !!! Czym zdecydowanie skradli moje serce kawosza :)

Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

W moim przypadku ta praca jest wyborem, czasem poświęconym dla innych, nie koniecznością.
Z wielu względów to szczególny rodzaj profesji, nie zawsze łatwej i przyjemnej, często wyczerpującej zarówno fizycznie, jak psychicznie: stres, ryzyko, odpowiedzialność. Opiekunka to też człowiek, podobnie jak sam podopieczny czy członek jego rodziny podlega uczuciom, emocjom, potrzebuje zaufania, dobrego traktowania, a czasem również pewnej wyrozumiałości, bo nikt z nas nie jest idealny, każdy miewa gorsze dni, swoje problemy. Jeśli relacja, współpraca jest nieidealna to jeszcze nie znaczy, że jest zła i stracona. Być może w różnym stopniu jednak mają w tym swój udział obie strony, dlatego najlepiej na bieżąco omawiać wszystkie sytuacje budzące wątpliwości. Nie zawsze wystarczającą formą komunikacji jest w tym przypadku sms, lepiej jednak zadzwonić. Wreszcie, może nie warto działać impulsywnie, może mimo różnic da się coś wspólnie wypracować, warto próbować.

W jaki sposób zdecydowałeś/zdecydowałaś się podjąć pracę w swojej profesji?

Kontakt z osobami starszymi nigdy nie był dla mnie kłopotliwy, nie odmawiałam też pomocy osobom starszym. Kiedy jakiś czas temu przeprowadziłam się na "sędziwą" Koszutkę okazało się, że spora część mieszkańców mojej klatki to seniorzy, mieszkający tu przez większość swojego życia. Kiedyś znani i lubiani, wykonujący szanowane zawody, w jesieni życia pozostawieni sami sobie, bo bliskich albo nie ma, albo mieszkają gdzieś daleko, albo co najgorsze nie poczuwają się do obowiązku opieki. Do niektórych raz na jakiś czas przychodził ktoś z opieki społecznej, zwykle jednak byli pozostawieni sami sobie. Większość sąsiadów unikała kontaktu, uważając takowy za kłopotliwy. Wystarczyło zwykłe "dzień dobry", chwila rozmowy, pomoc przy zrobieniu czy wniesieniu zakupów, często ta pomoc wykraczała ponad to. Los osób, starszych, zwłaszcza samotnych nigdy nie był mi obojętny. Wracajac do pytania, ostatecznie na podjęcie takiej, a nie innej decyzji znaczący wpływ miały pewne wydarzenia i zmiany w moim życiu osobistym, o których nie chcę szerzej mówić, bo to zbyt osobiste właśnie. Postanowiłam zająć się czymś pożytecznym, tak też podjęłam decyzję, by spróbować swoich sił w charakterze opiekunki osób starszych.

Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny/domna.

Okresowa całodobowa opieka nad panią 77 lat, po udarze, jednostronnie sparaliżowaną, leżącą. Może to jeszcze nie powód do dumy, ale na pewno daje satysfakcję. Tym bardziej, że wcześniej nie brałam pod uwagę opieki w wymiarze, który wymaga bycia dyspozycyjnym codziennie od wczesnych godzin porannych, jeśli trzeba również w nocy, bo tak naprawdę, zależnie od stanu podopiecznego i pojawiających się problemów zdrowotnych to 24 godzinny okres czuwania. Ponadto to nie tylko współpraca z podopiecznym i jego bliskimi, ale również z pielęgniarką, lekarzami, transportem medycznym. Opieka nad osobą niepełnosprawną to również pewien wysiłek fizyczny związany z przemieszczaniem chorego i spacerami z użyciem wózka. Wiadomo mi, że były panie, które rezygnowały po jednym, kilku dniach. Bez komentarza pozostawię fakt, że "agencyjna" opiekunka zostawiła podopieczną na cały dzień bez opieki po prostu wychodząc rano, nie infomując nikogo o tym, że rezygnuje z pracy. Szczęśliwie należę do osób, które tak łatwo się nie poddają, i to może jest jakiś powód do dumy ;)

Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

Na dzień dzisiejszy przede wszystkim nabieram doświadczenia poprzez kontakty z podopiecznymi, ich schorzeniami, potrzebami, ograniczeniami i barierami z którymi muszą się zmagać. Poznaję nowoczesny sprzęt inwalidzki, udogodnienia w postaci środków higieny, które znacznie ułatwiają pracę opiekunki oraz podnoszą komfort podopiecznych. Poznaję różne techniki przemieszczania chorego z łóżka na wózek i odwrotnie. Zainteresowałam się tematem ćwiczeń wspomagających pamięć i funkcje poznawcze, a w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi również sprawność funkcjonalną seniorów. Dodatkowo wiedzę zdobywaną poprzez praktykę staram się uzupełniać, zależnie od potrzeby korzystając z fachowej literatury, wiarygodnych źródeł z internetu w zakresie zapoznania się z konkretnymi schorzeniami, objawami, zaleceniami itp. Przydatne bywają również fora dla seniorów i opiekunek, które dzielą się swoimi doświadczeniami z pracy w tej profesji.

W ramach współpracy z jedną ze stron internetowych promującą zdrowe podejście zarówno w kwestii diety i naturalnych metod wspomagania leczenia oraz utrzymania organizmu w jak najlepszej formie korzystam z książek i publikacji poruszjących tematy zdrowego odżywiania, poprzez przeróżne nietolerancje pokarmowe oraz zalecenia żywienia w chorobach. Pogłębiam temat "ziołolecznictwo dla seniorów". Staram się poszerzać swoją wiedzę w kwestii prepatatów do pielęgnacji i suplementów pod kątem przydatności w tej profesji np. pielęgnujące stopy i zapobiegające odciskom, przyspieszające gojenie ran, odparzeń, odleżyn, zmian skórnych popieluchowych, wzmacniające stawy i poprawiające sprawność ruchową, przynoszące ulgę w chorobach zwyrodnieniowych i reumatoidalnym zapaleniu stawów, wspierające trawienie itp.


Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

Podana stawka godzinowa to punkt wyjścia do ustalenia warunków. Wszystko zależy od poświęconego czasu i czynników tj. stan zdrowia i stopnień samodzielności podopiecznych, zakres obowiązków, ilość osób podlegających opiece, warunki pracy, lokalizacjia i kwestia dojazdów. Niezależnie od tego myślę że biorąc to wszystko pod uwagę zawsze można się dogadać tak, by obie strony były zadowolone.

Jeśli miałbyś/miałabyś doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził/doradziła?

Na początek radziłabym by odpowiedziała sobie na kilka prostych pytań:
* czy darzy osoby starsze szacunkiem?
* czy lubi ludzi starszych, i czy lubi przebywać w ich towarzystwie?
* czy lubi słuchać, i czy bez znudzenia wysłucha po raz kolejny tej samej historii?
* czy jest cierpliwa, czy bez zniecierpliwienia wykona czynności np. przy osobie z ograniczoną sprawnością ruchową?
* czy poradzi sobie z higieną i pielęgnacją osoby starszej: kąpiel, mycie głowy, czesanie, obcinanie paznokci, zakładanie pampersa, ubieranie, robienie opatrunków, karmienie, i czy powyższe czynności wykona z należytą delikatnością i bez dyskomfortu?
* czy jest na tyle spokojna i opanowana by często dziecinne, nieracjonalne czy agresywne zachowania osoby starszej nie wyprowadziły jej z równowagi?
* czy lubi pomagać w ogóle, i czy kiedykolwiek bezinteresownie pomogła osobie starszej?

Jeśli na powyższe pytania padną pozytywne odpowiedzi można spróbować zaczynając od niezbyt wymagających zleceń: towarzystwo, spacer, rozmowa... trzeba wyczuć czy to nam odpowiada. Następnie można stopniowo "podnosić poprzeczkę" angażując się w bardziej wymagające zlecenia, jednak zawsze tylko takie, którym jesteśmy w stanie sprostać bez szkody dla podopiecznych. Jeśli są ku temu chęci i pozwala na to sytuacja można pokusić się o dodatkowe kursy i szkolenia.

Opieka nad obcą osobą zlecona przez bliskich tej osoby to jednak nie to samo co opieka nad swoją babcią czy doraźna pomoc starszej sąsiadce. Jakkolwiek jest to pewne doświadczenie to tutaj wkraczając w relacje opiekun/podopieczny, opiekun/pracodawca trzeba się odnaleźć w nieco innej rzeczywistości, stopniowo uczyć tych relacji, zmierzyć z konkretnymi oczekiwaniami, czasem mimo dobrych chęci i prób niestety ponosząc porażkę. Wszystko jest lekcją dlatego nie zrażając się pierwszymi niepowodzeniami, warto przeć do przodu, odkrywać potencjał jaki w nas drzemie, a ktoś to zauważy i doceni nasze starania :)

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Myślę , że moimi mocnymi stronami są uczciwość, punktualność, cierpliwość, wytrwałość, delikatność, wrażliwość, empatia i szacunek dla podopiecznych.

Ponadto. * nie palę, co w kontaktach z osobami starszymi i chorymi często uważane jest za dodatkowy atut * jestem tolerancyjna, szanuję odmienne poglądy, sympatie polityczne, kwestie wiary * potrafię zachować dyskrecję, pogaduszki i plotkowanie z Państwa sąsiadami to zdecydowanie nie moje klimaty

Dyspozycyjność i elastyczność w kwestii dostosowania się do Państwa potrzeb, oczywiście w ramach możliwości i z zachowaniem zdroworozsądkowego podejścia. Proszę jedynie o przemyślane decyzje i wzajemne szanowanie swojego czasu.

Jaką umiejętność obecnie chciałbyś/chciałabyś udoskonalić?

Chciałabym udoskonalać i poprawiać jakość relacji w kontaktach z podopiecznymi i ich bliskimi, nabierajac pokory, wyrozumiałości, uważności...

Ponadto chciałabym poszerzać swoją wiedzę w zakresie
* aktywizacja seniorów
* terapia zajęciowa w geriatrii
* terapia zajęciowa w dysfunkcjach narządu ruchu

Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

Jeśli już zamieszczacie Państwo ogłoszenie to

* zamieszczajcie w nim możliwie dużo informacji na temat osoby wymagającej opieki: wiek, płeć, stan zdrowia oraz podstawowy zakres obowiązków i przedział czasowy w którym ma odbywać się opieka. Zawsze warto podać dzielnicę, a nawet ulicę gdzie mieszka podopieczny. Wszystkie te informacje mają znaczenie na etapie zainteresowania się potencjalnego opiekuna Państwa ogłoszeniem, gdy ocenia on swoje możliwości w zakresie sprostania oczekiwaniom, ale również rozpatruje kwestie ew. dojazdów.

* w miarę możliwości zawsze warto szukać opiekuna jak najbliżej miejsca zamieszkania, w ramach tej samej dzielnicy, dzielnic sąsiednich, tego samego miasta.To znacznie podnosi komfort współpracy obu stron. Możecie wówczas liczyć Państwo na pomoc w nagłych przypadkach, poza ustalonymi terminami, a opiekun nie musi poświęcać czasu na dojazdy.

* niestety nie wszyscy Państwo zdają sobie sprawę z tego, że zamieszczanie tu ogłoszeń bez wykupionej opcji premium to strata czasu, bo opiekun nie widzi podanych przez Państwa danych kontaktowych, może co prawda odpisać na ogłoszenie za pośrednictwem formularza, z możliwością podania swoich danych kontaktowych których bez opcji premium i tak Państwo nie odczytacie.