Zaufana opieka nad osobami starszymi

Zarejestruj się w OpiekaSeniora.pl, aby:

 • Dodawać oferty pracy
 • Przeglądać profile opiekunów
 • Kontaktować się z opiekunami
Znajdź opiekę
Opieka nad osobami starszymi Marta W: Witam serdecznie 
Mam na imię . Zabrze

Podobni opiekunowie

 • Krystyna W.

  Gliwice Centrum Południe

  Jestem punktualna , mam doswiadczenie w opiece nad chorymi i...

 • Beata O.

  Rogoźnik

  Witam serdecznie.Mam na imię Beata i mam 41 lat.Jestem dyplomowaną opiekunką...

 • Ewa D.

  Kołobrzeg centrum

  Mam 6-letnie doswiadczenie w opiece nad starsza osoba/mama/ tak ze sprawy...

 • Bernadetta T.

  Katowice Kostuchna

  Poszukuję pracy jako opiekunka osób starszych. Jestem miłą ,serdecznA ,...

 • Ewa S

  Tychy

  Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Opieka nad osobami...

 • Beata M

  Katowice Śródmieście

  Mam 15 lat doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Pracowałam z ludźmi...

 • stenia B.

  Gliwice Ostropa

  Od 6 lat zajmuję się opieką osób starszych. Jestem pogodnego usposobienia,...

 • Małgorzata O

  Tarnowskie Góry

  Witam ! opiekowałam się Panem 85 lat leżącym po udarze sparaliżowanym...

 • Ewa G

  Chorzów

  Witam serdecznie. Jestem bardzo empatyczną i ciepłą osobą. Uwielbiam pomagać....

 • grażyna w

  Świętochłowice

  Jestem odpowiedzialną oraz w pełni dyspozycyjną. Ponad rok pracowałam jako...

 • Szymon J.

  Gliwice Sośnica

  Mam 24 lata. Brak nałogów. Brak prawa jazdy (niestety). Interesuje mnie...

 • Lucyna O.

  Tychy Paprocany

  Mam 47 lat i szukam pracy jako opiekunka lub pomoc domowa osób starszych. Mam...

więcej ↓ mniej ↑

Marta W

Zabrze | 34 lata
Ponad 2 lata doświadczenia (niezawodowe)
Od 15 zł za godzinę

W OpiekaSeniora.pl od 29 grudnia 2014 Aktywność: ponad 5 miesięcy temu.

Kobieta, 34 lata

Pół etatu, Dorywczo
Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę
Ponad 2 lata doświadczenia (niezawodowe)

Wynagrodzenie: Od 15 zł za godzinę

W OpiekaSeniora.pl od 29 grudzień 2014
Aktywność: ponad 5 miesięcy temu.

Pół etatu, Dorywczo
Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, Podawanie leków, Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Rehabilitacja, Terapia zajęciowa, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę

41-806 Zabrze
Szukam pracy

 • Tożsamość tej osoby została potwierdzona.
  Tożsamość tej osoby została potwierdzona.
 • Potwierdzony adres kontaktowy email
  Adres email tej osoby został potwierdzony.

Krótko o sobie

Witam serdecznie.
Mam na imię Marta, urodziłam się w grudniu 1985 roku, mieszkam w Zabrzu.
W charakterze opiekunki nad osobami starszymi i chorym, pracowałam w Niemczech jak i w Polsce przeszło 4 lata. Jest to praca dla mnie bardzo wyjątkowa, gdyż praca ta, przede wszystkim jest z człowiekiem, który dotknięty swoją chorobą potrzebuje odpowiedniej do stanu, pielęgnacji ciała, pomocy w codziennych czynnościach a przede wszystkim, zrozumienia, ciepła i dużej miłości i cierpliwości. Jestem kobietą, odpowiedzialną, otwartą i wysoce empatyczną. Dzięki swoim cechą charakteru i prostocie ducha nawiązuję bardzo dobry kontakt z podopiecznymi a także z ich bliskimi. Moimi podopiecznymi były osoby obojga płci, głównie cierpiący na demencję i mało mobilni- również osoby leżące w łóżku. Potrafię pielęgnować odpowiednio osoby, którym zagrażają odleżyny, ale także osoby już dotknięte tego typu ranami. Nie mam problemu z podnoszeniem i przenoszeniem z łóżka na fotel czy też na odwrót podopiecznych, którzy nie są wstanie poruszać się o własnych siłach. Jestem osobą zdrową, obrotną, młodą i w pełni sił. Również pielęgnacja ciała moich podopiecznych nie sprawia mi żadnego problemu, między innymi mycie części intymnych i zmiana pieluch. Jestem osobą czystą, dbam zawsze o porządek w domu i w otoczeniu osoby pozostającej pod moją opieką, potrafię także gotować podstawowe posiłki (kuchnia polska i trochę niemiecka), posiadam optymalną wiedzę na temat zdrowego żywienia, więc nie miałabym dużego problemu z dostosowaniem odpowiedniej diety dla osoby, która będzie tego potrzebowała (wszystko w zależności od wskazań lekarza a także preferencji kulinarnych podopiecznych), uważam również, że dobrą cechą mojego charakteru jest też to, że jeśli czegoś nie wiem, po prostu zwyczajnie pytam- nie robię nic na siłę, dobro mojego podopiecznego a także ich bliskich stawiam na pierwszym miejscu. Lubię i potrafię grać w gry takie jak szachy czy karty, i często w ten sposób spędzałam czas rekreacyjny z osobami będącymi pod moją opieką. W zależności od charakteru pracy i potrzeb pracodawcy mogę zajmować się porządkami w domu czy w mieszkaniu,łącznie z prasowaniem a także myciem okien. Zapraszam każdego zainteresowanego pracodawcę moim opisem by poznał mnie po prostu bliżej, nie jestem osobą konfliktową i wierzę, że zawsze można się dogadać tak, by każdy pozostał zadowolony. Niestety nie posiadam prawo jazdy.
z poważaniem

Szczegóły

 • Doświadczenie: Ponad 2 lata doświadczenia (niezawodowe)
 • Osoby niepełnosprawne: brak doświadczenia
 • Zwierzęta: nie
 • Praca z mieszkaniem (au pair): Do negocjacji
 • bez prawa jazdy
 • Mieszka: Zabrze

Prace których się podejmę:

Z podopiecznymi wchodzą w grę:

Inne

Wykształcenie:

 • Średnie
 • Ostatnia szkoła: górnośląskie Centrum Edukacyjne w gliwicach

Pytania i odpowiedzi

Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

opieka nad starszym mężczyzną cierpiącym na raka mózgu, dorywczo w szpitalu przez trzy dni na onkologi w Gliwicach. Opiekowałam się nim od 8 rano do 21 wieczorem. Do moich obowiązków należało, podanie posiłku, napoju, zmiana pieluchy w razie konieczności i przede wszystkim dotrzymanie mu towarzystwa na czas kiedy był szpitalu na badaniach kontrolnych.

Co poradziłbyś/poradziłabyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

hm.. poradziłabym by przede wszystkim szukał osoby silnej, umiejącej podnieść osobę schorowaną gdyby ta upadła czy też była leżąca w łóżku, z pewnością także osoby życzliwej i uśmiechniętej, często kiedy przychodzi choroba i ludzie tracą wiarę i nadzieję, że będzie jeszcze pięknie, warto mieć przy sobie osobę, która podniesie na duchu i swoim uśmiechem rozpromieni każdy dzień. takie cechy jak uczciwość to podstawa, ze strony opiekunki/a ale również i pracodawcy.

Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

Czy kocha Pan/i ludzi? to chyba podstawowe pytanie, bo bez miłości do drugiego człowieka się nie obejdzie.
Sądzę również, że warto zapytać o umiejętności pielęgnacyjne, doświadczenie przy opiece nad osobami starszymi i chorymi

Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

każdy pracodawca powinien przemyśleć to, czy na pierwszym miejscu stawia dobro osoby do której szuka pomocy czy też zależy mu wyłącznie na swoim wyobrażeniu i zdaniu na temat tego czego pragnie podopieczny i opiekunka. Człowiek choć starszy i schorowany też ma coś do powiedzenia i to głównie jego preferencje powinny być brane pod uwagę wybierając osobę do pracy.

Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

jestem osobą rzetelną i odpowiedzialną, jednakże to powinny być podstawowe cechy charakteru każdej opiekunki, poza tym do każdego swojego podopiecznego podchodzę z cierpliwością i szczerą miłością. Pracując przy opiece niejednokrotnie przekonałam się, że tych dwóch cech brakowało osobom które mnie zastępowały.

Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

Każdy pracodawca powinien uświadamiać sobie, że jest to potocznie mówiąc ciężki kawałek chleba, ze względu na to, iż ludzie jednak mają także swoje przyzwyczajenia i wady, które opiekunka chcąc czy nie chcąc musi starać się zrozumieć.

Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny/domna.

trudno powiedzieć dumna, ale bardzo zadowolona. Pracowałam u pewnej rodziny z zamieszkaniem w Augsburgu, zajmowałam się tam kobietą chorującą na demencję i jej córką, leżącą w łóżku od urodzenia. Ta praca dała mi wiele satysfakcji i radości, bardzo związałam się ze swoimi podopiecznymi i jeszcze z dwoma zdrowymi córkami tej starszej pani. Kontakt utrzymujemy ze sobą po dzień dzisiejszy. Byłam przy śmierci najpierw matki a potem miesiąc później jej córki. Przeżyłyśmy wspólnie wiele radosnych ale i trudnych chwil, co zbliżyło nas bardzo do siebie.

Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

Generalnie chciałabym zarabiać 15 zł za godzinę, odrębnie płacone jest prasowanie koszul i mycie okien czy porządki w piwnicy i na strychach, kwestia ta jest do dogadania. Preferuję płatność po wykonaniu zlecenia.

Jeśli miałbyś/miałabyś doradzić osobie chcącej wykonywać Twoją profesję, co byś doradził/doradziła?

moja rada zależałą by przede wszystkim od charakteru zlecenia, które aktualnie bym wykonywała, a także od osobistych cech podopiecznego. To co mogę poradzić zawsze każdej opiekunce to by była cierpliwa, opanowana i uśmiechnięta. To takie trzy cechy które zawsze obojętnie z kim w danym czasie współpracujemy- ułatwiają wspólne życie wśród osób, których dobrze nie znamy

Jaką umiejętność obecnie chciałbyś/chciałabyś udoskonalić?

Chciałabym bardzo zarobić na kurs prawo jazdy i oczywiście go zdać. W tej pracy jest to naprawdę bardzo przydatne, bo przecież łatwiej w ten sposób zorganizować wyjście podopiecznego do lekarza czy kościoła. Poza tym szybszy dojazd do miejsca pracy, także auto ułatwia robienie większych zakupów.

Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

Jaką masz jeszcze cechę charakteru pozytywną, z której jesteś zadowolona i o której warto tutaj opowiedzieć?

Jestem wychowana w wierze katolickiej. Jestem katoliczką i jestem osobą głęboko wierzącą, która stara się poznawać lepiej Boga i szukać Go w każdym człowieku. Wiara jest dla mnie w życiu na pierwszym miejscu (proszę nie mylić z fanatyzmem religijnym) dzięki niej wiem jakimi drogami kroczyć w dzisiejszym świecie, wiara w Boga ukształtowała we mnie wrażliwość na piękno, drugiego człowieka, uczciwość wobec ludzi. Dzięki nauce Kościoła Katolickiego walczę w swoim życiu o wartości takie jak sakramentalne małżeństwo czy pełna rodzina i miłość bliźniego. Oczywiście jestem tolerancyjna wobec inności i innych wyznań, nie oceniam ludzi, nie plotkuje na ich temat i nie umoralniam na siłę, wierzę, że prawo do osądzania ma tylko i wyłącznie Bóg, bo przecież w życiu różnie ludziom się układa, każdy ma prawo do popełniania błędów, niestety każdy człowiek ma coś z czym musi zmagać się na co dzień.

Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

Jaka jest twoja słaba strona/ wada?

Niestety bywam naiwna, przez co zdarza się, że ludzie wykorzystują mnie czy nawet oszukają. Moją wadą jest również skrytość. Ciężko mi otworzyć się i powiedzieć wprost co mnie męczy i boli, często takie rzeczy tłumię w sobie. Niestety mam też tendencję do wyolbrzymiania problemów, bywa tak, że prosta sprawa, czy mała przeszkoda jest w moich oczach nie do przeskoczenia.