Zaufana opieka nad osobami starszymi

Zarejestruj się w OpiekaSeniora.pl, aby:

 • Dodawać oferty pracy
 • Przeglądać profile opiekunów
 • Kontaktować się z opiekunami
Znajdź opiekę
Opieka nad osobami starszymi renata w.: <p>mam 57 lat nbsp w zawodzie . Toruń

Podobni opiekunowie

 • Klaudia C.

  Toruń

  .

 • Elżbieta B.

  Toruń

  Mam na imię Elżbieta. Jestem osobą oddaną, wrażliwą, pełną empatii. Posiadam...

 • ALEKSANDRA S.

  Toruń

  MAM DOŚWIADCZENIE W OPIECE PALIATYWNEJ I NIE TYLKO NAD OSOBAMI...

 • monika m

  Toruń

  jestem pielegniarka, ukonczylam studia w Wielkiej Brytanii, posiadam bogate...

 • Beata P.

  Toruń

  Witam, mam duże doświadczenie w opiece nad dziećmi oraz starszymi ludźmi....

 • Ange L

  Toruń

  Mam 46 lat i z chęcią pójdę na spacer z osobą, zrobię zakupy. Nie mogę...

 • Edyta M.

  Toruń

  Jestem pielęgniarką z wieloletnim doświadczeniem min. w wszechstronnej opiece...

 • Violetta W.

  Toruń

  witam jestem zainteresowana oferta pracy mam 45 lat mieszkam na Bydgoskim...

 • Katarzyna O.

  Toruń

  Witam Mam na imię Kasia mam 50 lat mieszkam w Toruniu. Jestem osobą...

 • BOGUSŁAWA

  Toruń

  posiadam doswiadczenie opiekowalam sie starsza pania z ktora mialam bardzo...

 • Bożena T

  Toruń

  Jestem wykwalifikowaną opiekunką osób starszych i niepełnosprawnych...

 • iwona b.

  Toruń

  Jestem osobą 58 letnią...posiadam doświadczenie w opiece najlepsze jakie może...

 • Jolanta K.

  Toruń

  Mam 47 lat. Ukończyłam studia o kierunku pedagogika opiekuńczo -...

 • kasia J.

  Toruń

  Jestem osobą uczciwą, sumienną, mam dobry kontakt z chorymi,jestem...

 • Sandra D.

  Toruń

  Witam Ukończyłam policealne studium 2 letnie na kierunku opiekun w domu...

więcej ↓ mniej ↑

renata w.

Toruń | 27 lat
Ponad 5 lat doświadczenia (niezawodowe)
Od 10 zł za godzinę

W OpiekaSeniora.pl od 13 lipca 2012 Aktywność: ponad 5 miesięcy temu.

Kobieta, 27 lat


Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę
Ponad 5 lat doświadczenia (niezawodowe)

Wynagrodzenie: Od 10 zł za godzinę

W OpiekaSeniora.pl od 13 lipiec 2012
Aktywność: ponad 5 miesięcy temu.


Organizacja czasu wolnego, spacery, czytanie, Pomoc w utrzymaniu higieny i pielęgnacja, Zakupy, Przyrządzanie posiłków, dbanie o dietę

87-100 Toruń
Szukam pracy

 • Potwierdzony adres kontaktowy email
  Adres email tej osoby został potwierdzony.

Krótko o sobie

mam 57 lat w zawodzie opiekunki pracuje od 5 lat ,jestem osoba uczciwą,komunikatywną,opiekuńczą.

Szczegóły

 • Doświadczenie: Ponad 5 lat doświadczenia (niezawodowe)
 • Osoby niepełnosprawne: brak doświadczenia
 • Zwierzęta: nie
 • Praca z mieszkaniem (au pair): Do negocjacji
 • bez prawa jazdy
 • Mieszka: Toruń

Prace których się podejmę:

Z podopiecznymi wchodzą w grę:

Inne

Wykształcenie:

 • Zawodowe
 • Ostatnia szkoła:

Pytania i odpowiedzi

Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

Od października 2013r. do grudnia 2014r. opiekowałam się panią ( 87 lat) chorą na demencje- starczą. Mieszkałam z nią dzięki temu moja opieka była całodobowo Polegała nie tylko na ugotowaniu obiadu,praniu i sprzątaniu ( ubieraniu,myciu i podawaniu jedzenia). Chodziłyśmy na wspólne spacery,oglądaniu telewizji i rozmowach. Były takie dni że podopieczna była zagubiona, płakała i wszystko było na - nie. Więc w te dni byłam dla niej oparciem w podzięce nazywała mnie - moja kochana córeczko.Nie ukrywam że było to dla mnie bardzo miłe i właśnie w ten sposób otrzymywałam od niej najmilsze podziękowanie. Lubię swoją pracę bo widzę że jestem potrzebna by dawać podopiecznym poczucie bezpieczeństwa. I dzięki mojej pracy nie są osamotnione.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Co lubię ? - gdy podopieczna uśmiecha się jest spokojna i może mi zaufać. Czuć się bezpieczna i potrzebna.Wiedząc że jest ktoś kto ma dla niej czas,serce.Bywają tez podopieczne które są leżące i uzależnione tylko o de mnie. Moja obecność,mój uśmiech jest dla nich jedyną radością widzę w ich oczach,dotyku że ją mi wdzięczne.Praca ta nie polega tylko na opiece ale też na zrozumieniu samotnej starszej osoby. Pragnącej troszeczkę tylko poświęcenia jej uwagi.

Co poradziłbyś/poradziłabyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

Każda jaka by to nie była osoba potrzebuje serca,uśmiechu.. Więc trzeba mieć cierpliwość do tej pracy. Kochać ludzi umieć z nimi rozmawiać,słuchać ich.Nie tylko zmiana pampersa i podanie jedzenia czy mycie jest ważne. Najważniejsze jest zrozumienie choroby podopiecznej i chęć dawać jej jak najwięcej siebie.

Chciała bym zawsze być poinformowana jaka jest możliwość udzielania pomocy. Jak mogła bym umilić razem spędzony czas. Na kogo mogę liczyć w razie potrzeby. Co lubi lub nie lubi podopieczna/y, co daje jej/mu poczucie bezpieczeństwa.

Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

Ile ma w sobie cierpliwości.Czy potrafi rozmawiać, zainteresować podopieczną/nego.Czy wie ile potrzeba starań z jej strony by chora osoba polubiła swoją opiekunkę.

Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

Czy jest na tyle ciepłą osobą by umiała okazać serce podopiecznej. Na ile potrafi zaangażować się w swojej pracy.Czy można zaufać bezgranicznie i wierzyć że nie zrobi krzywdy.

Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

Jestem bardzo cierpliwa.Umie okazać serce podopiecznej. Moje rozmowy,spacery wspólne oglądanie telewizji daje poczucie podopiecznej że nie jest samotna.Moje oddanie pozwala im mniej cierpieć.Wiedzą że to oni są najważniejsi.

Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

Czy już zajmowałam się taką osobą? Odpowiadam zawsze szczerze - tak lub -nie. Jak umie pomóc i w jaki sposób potrafię to zrobić. Jak długo zajmowałam się podopieczną? Zawsze mówię ile czasu zajmowałam się w danym domu. Dla czego już tam nie opiekuję się? Odpowiadam dla czego - bo albo podopieczna już nie żyje, albo umowa się skończyła. Lub potrzebowałam odpoczynku.

Czy masz ulubioną historię z wykonywanej pracy? Jeśli tak - opisz.

Mam - była to moja najmilej wspominana praca. Moją podopieczną była kobieta (83 lat)( emerytowana nauczycielka) Ciężko jej było przyzwyczaić się do swoich opiekunek i dla tego często je zmieniała. Więc kiedy ja zaczęłam opiekować się nią była bardzo zgubiona. Z początku patrzyła podejrzliwie tylko spoglądają. Ale nasze wspólne wieczory,rozmowy,dyskusje zmieniło wszystko. Zaczęła wychodzić ze mną na spacery,na zakupy.Wychodząc pytała się czy tak może się ubrać Po miesiącu byłyśmy już przyjaciółkami. Znałam jej wszystkie historie łącznie ze wspomnień z dzieciństwa. Kiedy jej córka wróciła do domu ( po 3 miesiącach) i zobaczyła swoją mamę była w szoku.Nie mogła uwierzyć że z zgorzkniałej kobiety zrobiła się miła starsza pani. I gdyby nie wyjazd ich za granicę na pewno pracowała bym tam jeszcze. Do dzisiaj ( minęło już 4 lata) dzwonią do mnie i utrzymujemy kontakt.

Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

Jest to bardzo stresująca praca. Wymaga wiele cierpliwości, serca. Bycie zawsze gotową na udzielenie pomocy nie ważne jaka jest to pora dnia i nocy. Przebywanie z podopieczna/ym nigdy nie mogę okazać zdenerwowania. Moja uwaga zawsze musi być skierowana na podopieczną /ym

W jaki sposób zdecydowałeś/zdecydowałaś się podjąć pracę w swojej profesji?

Moja mama (85) przez chorobę została leżącą osobą. Opieka nad nią pozwoliła mi zrozumieć i polubić to co robiłam. Później opiekowałam się umierającą przyjaciółką ( szpiczak) Widząc obie choroby i ich śmierć postanowiłam zmienić swoją dotychczasowa pracę. Musze przyznać że każda podopieczna i jej choroba jest inna.Dzięki temu moje umiejętności stają się lepsze. Pragnę pomóc tym którzy potrzebują jej by ich starość/ choroba upływała w miarę możliwości milsza.

Napisz czy, i w jaki sposób się kształcisz, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją profesję.

Przed podjęciem pracy jako opiekunka chodziłam na kurs nie tylko opiekunki ale i gotowania dla chorych. Staram się dzięki internetowi poznawać przebieg choroby podopiecznego.Poznaje również odpowiednie diety które później stosuje w jadłospisie podopiecznego. Zawsze pytam co lubi jeść i co interesuje moja podopieczną /nego.Jaki lubi programy oglądać co lubi czytać - jeśli jest jeszcze to możliwe.Z internetu dowiaduje się jak mogę ćwiczyć by pomóc - ulżyć w cierpieniu.Nigdy sama nie podaję żadnych leków chyba że zapisuje je lekarz. Zawsze staram się mieć bardzo dobry kontakt z najbliższymi osobami podopiecznej.